Satın Al
Kitabevleri
Bir şehir seçiniz
Üyelik Sözleşmesi
Bu sitedeki her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet hakkı, KODLAB Yayın Dağıtım Yazılım ve Eğitim Hizmetleri San. Tic.Ltd.Şti.'ye ve ilgili markalara aittir, yalnızca sahipleri tarafından ve sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. Bunlar herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanamaz, üzerlerinde değişiklik yapılamaz, kiralanamaz, ödünç verilemez, iletilemez ve yayınlanamaz. Bu siteden alınan her türlü ses, görüntü, yazı içeren hiçbir bilgi ve belge satılamaz veya herhangi bir kâr amacıyla dağıtılamaz.

Bu internet sitesindeki bilgilerde, ürünlerin fiyat ve teknik bilgilerinde yanlışlıklar, yazım hataları veya güncelleme hataları bulunabilir. KODLAB için bağlayıcı değildir. Bu internet sitesinde yer alan bilgiler her zaman önceden bildirmeksizin değiştirilebilir.

KODLAB, bu internet sitesinden ulaşabileceğiniz hiçbir internet sitesi hakkında hiçbir garanti ve/ veya görüş sunmamaktadır. Bu internet siteleri sadece kolaylık olması amacıyla belirtilmiştir ve burada belirtilmeleri KODLAB'ın bu internet sitesindeki içeriği ya da bunların kullanımını önerdiği ya da bunlarla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul ettiği anlamına gelmez. Buna ek olarak, kullanım için seçtiğiniz her şeyin virüs, solucan ve diğer zararlı nitelikteki öğeler içermemesini sağlamak için gerekli önlemleri almak size bağlıdır.

Gönderilecek herhangi bir bilgi, öneri, fikir ya da diğer iletilerin gizli olmadığı ve herhangi bir kimsenin mülkiyetinde olmadığı kabul edilecektir. Herhangi bir bilgi ya da malzeme göndererek KODLAB 'a bu malzeme ve bilgileri kullanma, üretme, sergileme, gerçekleştirme, değiştirme, aktarma ve dağıtma hakkını kısıtlamasız ve geri alınamaz bir şekilde vermiş oluyorsunuz ve KODLAB'ın herhangi bir amaçla bize göndereceğiniz fikirleri, kavramları, bilgileri ve teknikleri kullanmakta serbest olduğunu kabul etmiş oluyorsunuz.

Bu siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren sözleşmede yazılı tüm hususları tamamen anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. Kodlab.com bu maddelerde önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu şartlardan bir ya da birkaçının ihlal edilmesi durumunda herhangi bir ihtar, uyarı ya da bilgi vermeye gerek kalmadan kullanımınızı kısıtlama ya da son verme hakkımız saklı tutulmaktadır. Siteyi kullanırken tüm işlemlerinizden kişisel olarak sadece kendinizin sorumlu olduğunuzu ve eylemleriniz nedeniyle zarar görebilecek herkesin zararlarını tazmin etmek zorunda kalacağınız hususunu önemle ihtar ederiz.

www.kodlab.com adresine üye olmak için kişisel bilgilerini bırakan tüm kullanıclar; KODLAB’a bağlı kurumların her türlü yeniliklerinden, promosyonlarından, kampanyalarından, sadakat projelerinden, iş birlikteliklerinden, reklâmlarından, mağaza açılışlarından, ürünlerinden, hizmetlerinden ve iletişim faaliyetleri hakkındaki olası tüm kanallardan bilgi almayı kabul etmiş sayılır.

www.kodlab.com adresine üye olmak için girmiş olduğunuz hiçbir bilgi, KODLAB Yayın Dağıtım Yazılım ve Eğitim Hizmetleri San. Tic.Ltd.Şti tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. www.kodlab.com adresine üye olmak için girdiğiniz bilgiler www.kodlab.com alan adı altında devam etmektedir.İlgili forma girdiğiniz e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca KODLAB Yayın Dağıtım Yazılım ve Eğitim Hizmetleri San. Tic.Ltd.Şti tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri tarafınıza onayınız sonrasında gönderilebilir. İzinli pazarlama mesajlarından çıkış yapabilmeniz için; destek@kodlab.com'a mail atmanız yeterlidir. www.kodlab.com sitesine üye olan kullanıcımız, işbu "Üyelik Sözleşmesi"ni okuyup aynen kabul etmiştir.
Kapat
Üyelik işleminiz başarı ile gerçekleştirildi. Giriş yapılıyor...
KODLAB'a siz de katılın
Ad
Soyad
E-posta Adresi
Şifre
Cinsiyet
Doğum Tarihi
Üyelik Sözleşmesini, kabul ediyorum.
Üye ol
Üye misiniz?
Giriş
Şifremi Unuttum
E-posta
Gönder
Google+
Kitap Hakkında

Digital oyun sektörü bugün dünyada en hızlı büyüyen sektördür. 2016 yılına gelindiğinde, dünya çapında bu sektörün büyüklüğü 100 milyar doları aşmış durumdadır. Ülkemiz için önemli olan, bu sektörde pazardan çok pazarlayan konumuna gelebilmektir. Bu yüzden yeni oyun teknolojilerinin öğretilmesi, oyun geliştirecek düzeyde bilgi ve beceriye sahip kişilerin yetiştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Torque 3D oyun motoru açık kaynak kodlu ve ücretsiz oluşu, güçlü ve hızlı render motoru, üstün PhysX uygulamaları ve her platform için oyun geliştirme desteği ile diğer oyun motorlarına göre önemli avantajlara sahiptir. Torque 3D ile ilgili ilk Türkçe kaynak olan kitabımız, 6 yıllık bir birikimin ve araştırmanın sonucunu süzerek okuyuculara sunmaktadır. Bu sayede Torque 3D oyun motorunda oyun geliştirirken bilinmesi gereken pek çok konunun uygulamalı olarak bu kitapta yer alması sağlanmıştır.


• TORQUE 3D ile tanışın
• TORQUE 3D sistem gereksinimleri ve kurulumu
• World (Dünya) editörü
• Terrain (alan) düzenleme editörü ve araçları
• Sahne ağacı ve yönetimi
• Library (kütüphane) nesneleri
• Scripted nesneleri
• Level düzenleme ve level nesneleri
• Sahne tasarımı ve kontroller
• Kamera türleri ve kontrolü
• Sound Emitter nesnesi – ortam ve alan sesleri
• Prefab nesne oluşturma
• Inspector paneli
• Gizmo aracı ve nesne kontrolü
• Time of Day nesnesi ile zaman yönetimi
• Environment (çevre) nesneleri
• Oyuna 3D model entegrasyonu
• Materyal editör ve materyal düzenleme
• Partikül editörü ve partikül türleri
• Data block nesnesi ve kontrolü
• Trigger (tetikleyici) kullanımı ve uygulamaları
• GUI hazırlama
• Torsion ve Torque script
• Script kod yazma ve temel kod yapılarının kullanımı
• Eğitsel oyun tasarımı için faydalı örnek uygulamalar
• Puan toplama
• Eğitsel oyun için video izleme arayüzü tasarımı
• Çoktan seçmeli test arayüzü tasarımı
• Doğru-Yanlış soru uygulamaları
• Veri Tabanı Bağlantısı
• Kurulum Dosyası Oluşturma

Yazar(lar) Hakkında
Dr. Aytürk KELEŞ İstanbul’da doğmuştur. Bilgisayar bilimleri alanında ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora yapmıştır. İş hayatına üniversitenin “Bilgisayar Bilimleri Araştırma Uygulama Merkezinde” bilgisayar uzmanı olarak başlamıştır. 1995 yılından bu yana çeşitli yazılım projelerinde görev almış, veri tabanı ve yazılım geliştirme alanlarında yöneticilik ve danışmanlık yapmıştır. Şu anda İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitim Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmakta olup, aynı zamanda bölüm başkanlığı görevini de yürütmektedir. Kitabın diğer yazarı Dr. Ali KELEŞ ile evlidir. Yapay Zekâ yöntemleriyle kanser teşhisi, fuzzy sistemeler, zeki öğretim sistemleri, uzman sistemler konusunda çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmaların büyük çoğunluğunu uluslararası SCI indeksli kaliteli dergilerde makale olarak yayınlamıştır. 3D tasarımlar ve eğitsel oyun geliştirme konusunda uzman olan yazar, bu alandaki çalışmalarını üniversitede lisans ve lisansüstü seviyede ders vererek ve tez danışmanlığı yaparak devam ettirmektedir. Java, Mobil Programlama, 3Ds MAX, Blender, After Effects, Photoshop, UNITY, TORQU3D gibi programlar ve eklentileri üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.
Erzurum - İspir doğumlu olan yazar, ilkokulunu Erzurum- İspir Kozlu Köyü İlkokulu’nda, ortaöğrenimi Erzurum Atatürk Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ni bitirdikten sonra yazılım projelerinde yönetici olarak görevler aldı. Aynı zamanda Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans ve doktora yaptı. Yazar asıl uzmanlık alanı olan yazılımda başta Visual Studio .Net olmak üzere hemen hemen bütün C tabanlı dilleri, mobil yazılımların bir çoğunu ve başta SQL olmak üzere birçok veri tabanı dili bilmektedir. Yazarın onlarca SCI A sınıf dergide uluslararası makaleleri bulunmaktadır. Bu çalışmaları uluslararası atıf alarak yüzlerce çalışmaya kaynak olmuştur. Şu anda İbrahim Çeçen Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmakta olup aynı zamanda Bilgisayar Bilimleri Araştırma Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevini de yürütmektedir.