Satın Al
Kitabevleri
Bir şehir seçiniz
Üyelik Sözleşmesi
Bu sitedeki her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet hakkı, KODLAB Yayın Dağıtım Yazılım ve Eğitim Hizmetleri San. Tic.Ltd.Şti.'ye ve ilgili markalara aittir, yalnızca sahipleri tarafından ve sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. Bunlar herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanamaz, üzerlerinde değişiklik yapılamaz, kiralanamaz, ödünç verilemez, iletilemez ve yayınlanamaz. Bu siteden alınan her türlü ses, görüntü, yazı içeren hiçbir bilgi ve belge satılamaz veya herhangi bir kâr amacıyla dağıtılamaz.

Bu internet sitesindeki bilgilerde, ürünlerin fiyat ve teknik bilgilerinde yanlışlıklar, yazım hataları veya güncelleme hataları bulunabilir. KODLAB için bağlayıcı değildir. Bu internet sitesinde yer alan bilgiler her zaman önceden bildirmeksizin değiştirilebilir.

KODLAB, bu internet sitesinden ulaşabileceğiniz hiçbir internet sitesi hakkında hiçbir garanti ve/ veya görüş sunmamaktadır. Bu internet siteleri sadece kolaylık olması amacıyla belirtilmiştir ve burada belirtilmeleri KODLAB'ın bu internet sitesindeki içeriği ya da bunların kullanımını önerdiği ya da bunlarla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul ettiği anlamına gelmez. Buna ek olarak, kullanım için seçtiğiniz her şeyin virüs, solucan ve diğer zararlı nitelikteki öğeler içermemesini sağlamak için gerekli önlemleri almak size bağlıdır.

Gönderilecek herhangi bir bilgi, öneri, fikir ya da diğer iletilerin gizli olmadığı ve herhangi bir kimsenin mülkiyetinde olmadığı kabul edilecektir. Herhangi bir bilgi ya da malzeme göndererek KODLAB 'a bu malzeme ve bilgileri kullanma, üretme, sergileme, gerçekleştirme, değiştirme, aktarma ve dağıtma hakkını kısıtlamasız ve geri alınamaz bir şekilde vermiş oluyorsunuz ve KODLAB'ın herhangi bir amaçla bize göndereceğiniz fikirleri, kavramları, bilgileri ve teknikleri kullanmakta serbest olduğunu kabul etmiş oluyorsunuz.

Bu siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren sözleşmede yazılı tüm hususları tamamen anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. Kodlab.com bu maddelerde önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu şartlardan bir ya da birkaçının ihlal edilmesi durumunda herhangi bir ihtar, uyarı ya da bilgi vermeye gerek kalmadan kullanımınızı kısıtlama ya da son verme hakkımız saklı tutulmaktadır. Siteyi kullanırken tüm işlemlerinizden kişisel olarak sadece kendinizin sorumlu olduğunuzu ve eylemleriniz nedeniyle zarar görebilecek herkesin zararlarını tazmin etmek zorunda kalacağınız hususunu önemle ihtar ederiz.

www.kodlab.com adresine üye olmak için kişisel bilgilerini bırakan tüm kullanıclar; KODLAB’a bağlı kurumların her türlü yeniliklerinden, promosyonlarından, kampanyalarından, sadakat projelerinden, iş birlikteliklerinden, reklâmlarından, mağaza açılışlarından, ürünlerinden, hizmetlerinden ve iletişim faaliyetleri hakkındaki olası tüm kanallardan bilgi almayı kabul etmiş sayılır.

www.kodlab.com adresine üye olmak için girmiş olduğunuz hiçbir bilgi, KODLAB Yayın Dağıtım Yazılım ve Eğitim Hizmetleri San. Tic.Ltd.Şti tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. www.kodlab.com adresine üye olmak için girdiğiniz bilgiler www.kodlab.com alan adı altında devam etmektedir.İlgili forma girdiğiniz e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca KODLAB Yayın Dağıtım Yazılım ve Eğitim Hizmetleri San. Tic.Ltd.Şti tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri tarafınıza onayınız sonrasında gönderilebilir. İzinli pazarlama mesajlarından çıkış yapabilmeniz için; destek@kodlab.com'a mail atmanız yeterlidir. www.kodlab.com sitesine üye olan kullanıcımız, işbu "Üyelik Sözleşmesi"ni okuyup aynen kabul etmiştir.
Kapat
Üyelik işleminiz başarı ile gerçekleştirildi. Giriş yapılıyor...
KODLAB'a siz de katılın
Ad
Soyad
E-posta Adresi
Şifre
Cinsiyet
Doğum Tarihi
Üyelik Sözleşmesini, kabul ediyorum.
Üye ol
Üye misiniz?
Giriş
Şifremi Unuttum
E-posta
Gönder
Google+
Kitap Hakkında

MOBİL PROGRAMLAMA UZMANLIK SETİ
- SWIFT VE OBJECTIVE-C İLE iOS SDK
- ANDROID PROGRAMLAMA
- REMOTEXY İLE MOBİL PROGRAMLAMA
- ANDROID OYUN PROGRAMLAMA

Yazar(lar) Hakkında
Konya doğumlu yazarımız 2006 yılında Anadolu Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 2009 yılında aynı bölümde yüksek lisansını tamamlamış ve halen Elektrik-Elektronik Mühendisliği konusunda doktora eğitimine devam etmektedir. 2010 yılına kadar akademisyen olarak çalışan yazar 2010 yılıyla birlikte özel sektöre geçmiştir. 2014 yılına kadar telekomünikasyon sektörüne yazılım geliştiren ODTÜ teknokent merkezli bir firmada Çözüm Mimarı olarak çalışmıştır. Şu anda yine Ankara’da bir yazılım firmasında Kıdemli Yazılım Mühendisi olarak çalışmaya devam etmektedir. 2009 yılından beri evli olan yazarın ilgi alanları arasında; yazılım tasarımı, Java EE, Spring, SOA, fonksiyonel programlama, mobil uygulama geliştirme, semantik web ve paralel hesaplama bulunmaktadır.Yazarımızın KODLAB’tan daha önce “Java ve Java Teknolojileri“, “Objective-C” ve

“Her Yönüyle C” isimli kitapları çıkmıştır.
Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra, iki yıl süreyle Tübitak Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü’nde Yazılım Mühendisi olarak görev yapmıştır. Sonra, master eğitimi için Almanya’ya gitmiştir. Esslingen University of Applied Sciences’da Bilişim Teknolojileri ve Otomasyon Sistemleri konusu üzerinde bir yıl kadar eğitim aldıktan sonra, eBay Almanya merkezinde 6 ay süreyle master tezi üzerinde çalışmış ve yazılım mühendisi olarak tez projesini geliştirmiştir. Eğitimini tamamlayıp Türkiye’ye döndükten sonra, 2.5 yıl süreyle İnnova Bilişim Çözümleri firmasında Uygulama Geliştirme Danışmanı olarak çalışma hayatını devam ettirmiştir.
1979 yılında Hatay’ın İskenderun ilçesinde doğmuştur. 1997-2001 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans öğrenimini, 2004-2007 yılları arasında Mustafa Kemal Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim dalında yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 2003-2015 yılları arasında Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesinde görev yaptı. 2015’ten bu yana İskenderun Teknik Üniversitesi İskenderun Meslek Yüksekokulu, Elektronik ve Otomasyon Bölümü’nde “Öğretim Görevlisi” olarak görev yapmaktadır.

Görev aldığı Meslek Yüksekokulunda; Mikrodenetleyiciler, Mikrodenetleyici Uygulamaları, Mobil Cihaz Programlama, Endüstriyel Robotlar, Bilgisayar Destekli Devre Tasarımı, Sistem Analiz ve Tasarımı derslerini vermektedir. Bölüm Başkanı ve Yüksekokul Müdür Yardımcısı olarak da idari görevleri bulunan yazarın, Nesnelerin İnterneti, Yapay Zekâ Optimizasyon Algoritmaları, Gömülü Sistemler ve Mikrodenetleyici Tabanlı Akıllı Sistem Uygulamaları konularında ulusal/uluslararası makale ve bildirileri bulunmaktadır. Ayrıca uluslararası dergilerde hakemlik ve editörlük yapmaktadır.
Burdur doğumlu olan yazar, 2002 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Elektronik-Bilgisayar Eğitimi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği Bölümü’nde “lisans” öğrenimini, 2005 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim dalında yüksek lisans öğrenimini ve 2013 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Anabilim Dalında “doktora” öğrenimini tamamladı. 2002-2005 yılları arasında Anadolu Teknik ve Mesleki Lisesinde Elektronik-Bilgisayar Sistemleri Öğretmeni olarak, 2005-2013 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi, Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Enformatik Bölüm Başkanlığı’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışan yazarımız, 2014 yılından itibaren Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Mekatronik Mühendisliği bölümümde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Bilgisayar Yazılımı, Gömülü Sistemler, Makine Öğrenmesi ve Nesnelerin İnterneti konularında bilimsel çalışmalar yürüten yazarın bir adet patent, çok sayıda ulusal-uluslararası makale ve bildirisi bulunmaktadır. Ayrıca ulusal ve uluslararası dergilerde bilimsel hakemlik yapmaktadır.
1980’de Afyonkarahisar’da doğan yazarımız, Dumlupınar Üniversitesinden 2000 yılında mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası kariyer hayatına başlayan yazar, aynı zamanda İşletme eğitimi almış ve 2007 yılında da Anadolu Üniversitesinden mezun olmuştur.

2000 yılından itibaren birçok yerli ve yabancı yazılım firmasında çalışan yazar; 2017 yılında kendi yazılım firmasını kurmuş, yine aynı yıl mesleki deneyimlerini ve bilgisini gelecek nesillere aktarmak amacıyla İzmir Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev almaya başlamıştır.

2018 ve 2019 yıllarında ilköğretim öğrencilerine, öğretmenlerine ve ebeveynlere; gençlerin internette karşılaştığı tehlikeler, çocuk istismarı ve bilgi güvenliği konulu seminerler vermiştir.